Články

Drtiče větví jsou ideálním pomocníkem pro zahradní kutily

Drtiče větví (často označované také jako štěpkovače) jsou vhodným pomocníkem pro všechny, kteří si rádi udržují pořádek na zahradě. Tyto stroje slouží k drcení zahradního odpadu. Tyto zbytky pak mohou být následně použity ke spalování, případně ke kompostování. Vybírat je možné z několika druhů drtičů zejména podle pohonu. V tomto článku Vám představíme jejich přednosti i nevýhody.

Elektrické drtiče

Hlavní výhodou elektrických drtičů je jejich cena, která začíná už na hranici tří tisíc Kč. Díky tomu, že se jedná o nejlevnější přístroje na trhu, jsou tyto drtiče velmi oblíbené i u běžných zákazníků, kteří v nich získají užitečného pomocníka při práci se zahradním odpadem za velmi příznivou cenu. Jejich největší nevýhodou je nutnost připojení do elektrické sítě, takže by jejich použití na zahradě, kde není v nejbližším okolí zásuvka, mohlo být problematické. Tyto štěpkovače jsou vhodné pro drcení větví, drobných keřů, listí a dalšího drobného biologického odpadu, který najdete na zahradě.

Benzínové drtiče

Střed naší nabídky tvoří benzínové drtiče, které se od elektrických odlišují především tím, že díky benzínovému motoru nejsou přímo závislé na elektrickém proudu. Stačí do nich jen dolít palivo a můžete pracovat prakticky kdekoliv. Benzínové drtiče jsou oproti svým elektrickým kolegům těžší, což by mohl být problém vzhledem k případné manipulaci a převážení. Jejich výkon se pohybuje v rozmezí od 4 až do 35 koňských sil, výkonnější stroje z této kategorie jsou navíc schopné rozdrtit větve až o průměru 150 mm.

Naftové drtiče

Z hlediska výkonu jsou nejlepší drtiče naftové, které si dokáží poradit úplně se vším odpadem, který na zahradě najdete. Jejich výkon se pohybuje od 8 až do 89 koňských sil, díky čemuž si poradí s větvemi o maximálním průměru až 200 mm. Jejich nevýhodou je jejich cena, která začíná na desítkách tisíc korun. Ceny nejdražších modelů se hravě přehoupnou přes milion. Díky tomu tato kategorie zůstane pro obyčejné zahrádkáře nejspíš zapovězena a o koupi takového stroje budou uvažovat jen profesionálové.

Traktorové drtiče

Poslední třídou drtičů, kterou Vám můžeme nabídnout, jsou drtiče za traktory. v případě, že traktor již vlastníte, je právě tohle pro Vás jasná volba. Výkonem jsou na tom podobně jako drtiče naftové, nejvýkonnější modely disponují 90 koňskými silami a jsou schopné rozdrtit odpad o průměru až 200 mm.

Sázka na jistotu – drtiče Negri bio

Pokud se chystáte si drtič v nejbližší době pořídit, můžeme Vám doporučit drtiče značky Negri bio. Drtiče Negri bio jsou profesionální stroje určené k drcení organického odpadu. Jejich hlavní výhoda spočívá v kvalitních a dostupných náhradních dílech a komponentů, které jsou vyráběny v Japonsku a montovány v Evropě. Navíc jsou díky jedinečné patentové konstrukci drtícího ústrojí a vhodným motorům úspornější, ale zároveň výkonnější než stroje konkurenčních značek.

ELVA PROFI s.r.o., České Budějovice
Prodej, půjčovna a servis strojů a nářadí

Hodnocení obchodu na Zboží.cz