Články

Terasové sálače a teplomety

Chcete si užít příjemné posezení před domem, na zahrádce, terase nebo třeba při kempování i v chladnějších podzimních dnech? Zapřemýšlejte o koupi terasového sálače, díky kterému se budete cítit i v chladnějších dnech velmi příjemně.

Už dávno neplatí, že plynový teplomet je drahá záležitost, kterou si nemůže dovolit každý. V sou-časné době jsou v nabídce terasové sálače, jejichž cena začíná už od 6000 Kč za nejlevnější mo-dely s tím, že náročnější zákazníci si mohou zvolit dražší modely, které nabízejí více funkcí a vyšší výkon.

Běžný teplomet na zahradu dokáže nepřetržitě fungovat desítky hodin, existují však i modely s výdrží až téměř 50 hodin. Používání venkovních teplometů je při dodržování několika základních zásad naprosto bezpečné, přístroje navíc obsahují bezpečnostní snímače, které zabrání distribuci plynu při zhasnutí plamene. Plyn je také automaticky uzavřen při případném pádu. Celý balíček je navíc dodáván včetně plynového regulátoru a přípojné hadice, takže jediné co musí zákazník po vybalení udělat, je připojit plynovou bombu.

Základní a dražší modely se od sebe liší hned v několika podstatných parametrech. Jedním a možná i nejdůležitějším z nich je výkon samotného teplometu, který se u levnějších modelů pohy-buje maximálně okolo 8 kW, kdežto dražší modely nemají problém dosáhnout výkonu až 14 kW. Dalším důležitým faktorem je rozsah záření terasového sálače. Zde samozřejmě platí, že čím větší, tím lepší. Levnější modely mají rozsah záření okolo 9 metrů, ty dražší pak mohou teplo distribuovat až na vzdálenost 10 metrů. I když maximální výška sálače se pohybuje přes dva metry, pro snazší manipulaci a případné uskladnění obsahují výsuvný sloupek, díky kterému je možné sálač snížit až o 50 centimetrů a uskladnit ho na zimu například ve sklepě. K uskladnění terasového sálače je možné přikoupit jeden z nabízených obalů, díky kterému bude Váš terasový sálač v bezpečí a nehrozí mu žádné poškození při případné manipulaci v okolí.

Lišit se může i materiál, ze kterého je přístroj vyroben. Ty levnější jsou vyrobené z práškované ocele a případně nerezových součástí, dražší pak mají celou konstrukci z nerezové broušené oceli. Další věc, kterou zákazník určitě vezme při výběru teplometu v potaz, je jeho design. Jde o čistě subjektivní položku, jsou zákazníci, kteří hledí výhradně na vzhled a také zákazníci, kterým jde především o funkčnost. Pokud si s výběrem terasového sálače nevíte rady, obraťte se na nás a my Vám rádi poradíme.

ELVA PROFI s.r.o., České Budějovice
Prodej, půjčovna a servis strojů a nářadí

Hodnocení obchodu na Zboží.cz