Fiskars QuikFit násada střední 84 cm (136022) 1000664

Akční cena: 240,-

198,34 Kč bez DPH
Původní cena: 290 Kč

ZBOŽÍ JE PŘIPRAVENO K ODESLÁNÍ.
Objednejte do 13:00 hodin pro odeslání dnes - 16.1.2019

Zboží máme připravené k odeslání a vyzvednutí na našem skladě v Českých Budějovicích. Objednávky přijaté v pracovní dny do 13:00 budou odeslány ještě týž den (neplatí v případě platby převodem na náš účet a pro splátkový prodej).
Osobní odběr zboží ze skladu je možný na naší kamenné prodejně na adrese: Rudolfovská 107/465, České Budějovice 370 01. Po-Pá: 7:30 - 12:00, 12:30 - 16:30 hod, So: 8:00 - 11:30 hod.

+-

Fiskars QuikFit násada střední 84 cm

  • Násada střední Fiskars Quikfit
  • Násada z tvrzeného hliníku s měkkým plastovým zakončením
  • Kapkovitý tvar násady a patentovaný mechanismus na rychlé připojení nástavců
  • Závěsná smyčka ke snadnému skladování
  • Nová řada Fiskars QuikFit™ přináší mnoho výhod. Jediná násada a velký výběr pracovních nástavců pro mnoho úkolů na zahradě.

Technické specifikace

  • Hmotnost 290 g
  • Délka 84 cm
popisNásada střední
sekcequikFit Fiskars

Fiskars je vedoucí značka, která nabízí funkční, uživatelsky příjemné a trvanlivé výrobky, které usnadňují práci, snižují námahu.

Společnost Fiskars byla založena v roce 1649 a je nejstarší ve Finsku. Pracovali jsme s nástroji a výkovky již od svého založení před 360 léty. Naše kořeny jsou ve vesnici Fiskars, idylickém centru umění a designu, kde se snoubí moderní estetické cítění se starou tradicí. Fiskars začal jako první na světě vyrábět v roce 1967 nůžky s plastickými držadly. Od té doby se těchto oranžových nůžek prodalo vice než miliarda kusů na celém světě. Tato oranžová barva se stala synonimem Fiskars. Fiskars je nejznámější značka nůžek na světě.

Fiskars je vedoucí globální dodavatel výrobků pro domácnost, zahradu a outdoor. Společnost má silné portfolio důvěryhodných mezinárodních značek jako jsou Iittala, Gerber, Silva a Buster. Wärtsilä je take významná část společnosti. Celkový obrat v roce 2009 dosáhl EUR 663 mil., počet zaměstnanců byl 3.600.

Od roku 1649 do současnosti

Během sedmnáctého století vzniklo ve Finsku několik železáren. Velké množství lesů a dostatek řek pro to vytvářelo ideální podmínky. Železárny v Antskogu vznikly v roce 1630. Pak následovaly železárny v Billnäs v roce 1641. Ve Fiskars začali výrobu v roce 1649 a nyní je to jedna z nejstarších výrobních firem na světě.

1649 – Založení železáren Fiskars

V době, kdy byly založeny železárny ve Fiskars, Finsko patřilo Švédsku, které bylo jedním z největších výrobců oceli v Evropě. Švédská královna Christina udělila v roce 1649 dánskému obchodníkovi Peter Thorwöstenovi privilegium vyrábět kované železné výrobky. Proto on pak mohl založit v nepatrné osadě Fiskars v západním Finsku vysokou pec. Jeho firma I osada se brzy proslavily kvalitními výrobky z oceli.

Osmnácté století – od oceláren k výrobě mědi

V roce 1783 skončili s výrobou oceli a soustředili se na zpracování měděné rudy z blízkého dolu u Orijärvi. Po vyčerpání zásob rudy byla tavící pec roku 1802 zavřena.

V roce 1822 koupil Fiskars lékárník Johan Jacob Julin. Během svého působení Julin postavil školu, ve které děti (včetně pracujících) získávaly vzdělání a tím přeměnil Fiskars v moderní firmu. Pokrokový Julin pak založil v roce 1832 první přesnou kovárnu, která se pak změnila v roce 1837 v první strojní kovárnu v zemi. Do konce století se Fiskars mohl pochlubit výrobou čtyřiceti různých modelů pluhů, speciálně navržených pro finskou půdu.

1883 – Fiskars se stává společností s ručením omezeným

Po smrti J.J. Julina je podnik řízen radou, ve které získává největší podíl Emil Lindsay von Julin a zakládá s.r.o. V roce 1915 je zaznamenán Fiskars na Helsinské burze, jako akciová společnost.

1918 – Fiskars roste a rozvíjí se

Produktivita výroby roste díky zlepšení - technologie a modernizaci válcoven v Åminnefors. Rozšiřuje se sortiment a Fiskars zakládá první finskou továrnu na výrobu pružin. Společnost kupuje firmu Inha Works v Ähtäri a společnosti Billnäs Bruks Ab and Oy Ferraria Ab.

1929 – velká krize na burze a recese

Finská ekonomika trpěla velkou hospodářskou krizí z roku 1929 a zpomalila expanzi Fiskars. Ve Finsku byl vliv krize až do roku 1933. Do konce druhé světové války realizovali vedoucí manažeři svůj plán na převedení výroby na sériovou.

1967 – Fiskars jako první na světě zahajuje výrobu nůžek s plastovými držadly

Nůžky s oranžovými držadly jsou jedním z nejznámějších výrobků Fiskars. Ale jak došlo k výrobě oranžových držadel?

V roce 1967 designéři navrhli tento způsob výroby. Pouze bylo potřeba rozhodnout, jakou barvu budou mít držadla. Předpokládalo se, že budou černá, červená nebo zelená. V lisu však byl ještě zbytek oranžového plastu. Technik tedy vypotřeboval nejdříve tento materiál a pak vyměnil náplň podle požadavku. Tak vznikly výrobky ve čtyřech barvách. Nakonec bylo rozhodnuto, že oranžová je nejlepší.

Barva Fiskars Orange®, byla registrována ve Finsku a USA v roce 2007.

1977 – v USA založena továrna na výrobu nůžek

Expanze nůžek Fiskarrs začala založením továrny ve Spojených státech. Přítomnost v nejsilnější ekonomice světa se ukázala jako úspěšná volba. Vznikl základ mezinárodního obchodu, který přinesl velké zkušenosti.

21. století

Ve dvacátém prvním století vsadil Fiskars na spotřební výrobky a firma take rostla díky akvizicím. Společnost Gerber Legendary Blades, která byla zakoupena v roce 1987, byla ještě posílena akvizicí společnosti SILVA v roce 2006. Nákup společnosti Iittala v roce 2007 posílil pozici Fiskars na poli domácích potřeby, zatímco firma Leborgne posílila zahradní divizi.

Fiskars dnes

V roce 2009 slaví Fiskars 360 výročí od svého založení. Dnes je Fiskars mezinárodní společnost se zaměřením na potřeby zákazníků v oblastti domácích potřeby, zahradního nářadí a výrobků pro pobyt v přírodě. Nejdůležitější značky, které patří Fiskars, jsou Iittala, Silva a Buster. Společnost Wärtsilä je take důležitou součástí společnosti.

Hodnocení zákazníků služby Ověřeno zákazníky a našeho e-shopu.
Produkt hodnotil 1 uživatel. Průměrné hodnocení: 4,5 z 5 Přehled všech recenzí našeho obchodu.

4.5/5 zákazník 03.03.2015

Váš názor nás zajímá! Pokud máte zkušenost s produktem, můžete jej zde ohodnotit.

12345 výborné

ELVA PROFI s.r.o., České Budějovice
Prodej, půjčovna a servis strojů a nářadí