
Levenhuk Ra 200N F5 OTA je optický tubus pro zkoumání hlubokého vesmíru. Jedná se o výkonný Newtonův reflektor s velkou aperturou, který lze použít pro vizuální pozorování i astrofotografii. Tato sestava optického tubusu (OTA) je skutečnou perlou pro jakékoliv amatérské astronomy, jelikož s ní uvidíte mnoho mlhovin, galaxií a hvězdokup a také měsíční krátery, prachové bouře na Marsu, Saturnovy prstence a dokonce i Galileovy měsíce Jupiteru. Můžete podrobně pozorovat mnoho astronomických objektů.
Optická konstrukce teleskopu je založena na primárním zrcadle o průměru 200 mm. Je potažen hliníkovým povlakem. Jeho index odrazivosti činí 92—96 %. Přenášený obraz je ostrý a jasný a optické zkreslení se neobjeví ani při maximálním zvětšení. Na zadní straně tubusu dalekohledu se nachází ventilátor chlazení. Zkracuje tepelnou stabilizaci optiky téměř na polovinu. Umožňuje vyrovnat teplotu zrcadla s okolní teplotou mnohem rychleji než u jiných dalekohledů. To je důležité, pokud je OTA skladován v teplé místnosti a je přesunut ven pro pozorování. Ventilátor je napájen bateriemi (nutno zakoupit samostatně).

Ostrost se nastavuje mnohem plynuleji a přesněji v porovnání se vstupními modely. Důvodem této výhody je dvojrychlostní okulárový výtah Crayford.
Optický tubus obsahuje standardní sadu montáží, takže jej lze nainstalovat na většinu moderních montáží.
Upozornění: Montáž, podstavec a okuláry nejsou součástí.
| Technické specifikace | Ra 200N F5 OTA |
| Velikost balení (DxŠxV), cm | 102x41x35 |
| Přepravní hmotnost, kg | 14.36 |
| Optická konstrukce | reflektor |
| Optické schéma | Newtonian |
| Materiál optiky | BK-7 |
| Povrchová úprava optiky | hliník |
| Apertura, mm | 200 |
| Tvar čočky (zrcadla) | parabolický |
| Ohnisková vzdálenost, mm | 1000 |
| Maximální zvětšení, x | 400.0 |
| Poměr apertury | f/5 |
| Limitní hvězdná velikost | 13.61 |
| Průměr tubusu okuláru (palce) | 1,25/2 |
| Překážka čočky objektivu: podle průměru | 35 |
| Hledáček | optický, 8x50 |
| Okulárový výtah | 2", Crayford, dvourychlostní |
| Řízení teleskopu | manuální |
| Další vlastnosti | hlavní ventilátor chlazení zrcadla |
| Teplotní rozsah fotoaparátu, °C | -5 – 35 |
| Režim montáže optické trubice | rybinová deska |
| Rybinová montáž | yes |
| Materiál optického tubusu | kov |
| Typ uživatele | zkušení uživatelé, profesionálové |
| Úroveň obtížnosti montáže a instalace | snadný postup |
| Pozorovaný objekt | objekty hlubokého vesmíru |
| Průměr objektivu: | 200 mm |
|---|---|
| Ohnisková vzdálenost: | 1000 mm |
| Maximální zvětšení: | 400 x |
| Světelnost: | 5 f |
| Hmotnost: | 14,4 kg |
| výrobce: | Levenhuk |
| EAN: | 5905555002583 |
ELVA PROFI s.r.o. - prodej, půjčovna a servis strojů a nářadí
Rudolfovská 107/465, České Budějovice, 370 01 IČ: 26086654, DIČ: CZ26086654
Zapsáno v obchodním rejstříku vedeném Krajským soudem v Českých Budějovicích, oddíl C, vložka 13193
e-shop od EDGERING © 2015 - 2025